TWDT magazine

Golden Time je na svete pomaličky päť dní. Všimli ste si tú jeho povahu? Milujúcu, odvážnu, hrdú ale zároveň skromnú, nevtieravo poučnú. Presvedčilo vás aj jeho skvelé kuchárske umenie? A pevne verím, že vás tou svojskou drzosťou pri obhájení svojho názoru neurazilo. A predsa len sa mu podarilo pekne od jesenných farieb premostiť k milovaným Vianociam. No darmo, to naše dieťa je šikulo ;o).

Pýtate sa ma mnohí na mnohé veci tak skúsim iba v “skratke” odpovedať tak globálne.
Prečo je titulka taká aká je? Lebo iná byť ani nemôže ;o). Možno by bola naozaj cool ak by na nej bola jedna z ryšavovlasých víl, ktoré máme vo vnútri vydania. Ale prečo by nemohli byť na titulke okrem krásnych modeliek aj starší ľudia? Myslíte si, že menej predávajú? Ja si myslím, že sú aj dôležitejšie veci ako čísla. Pozrite sa však, čo dokázala práve táto titulka s celým číslom Golden Time vo svete, za tie štyri dni ;o).

TWDT magazine
TWDT magazine

Golden Time má dve nosné témy: vzdali sme úctu večnej láske, ktorú nám zosobňujú páry, ktoré sú spolu už viac ako 50 rokov. Potom ako som spoznala pána Janka a pani Juditku, a pána Júliusa a jeho pani Marienku, veľmi veľa vecí sa v mojom prístupe k láske zmenilo.
Život veru nie je med lízať a pritom mať možnosť ho zdielať s pravou láskou je tá najväčšia slasť aká nám je dopriata. A aj v časoch, keď med nechutí veľmi sladko. Ale úprimná láska týchto dvoch párov v slovách, keď som sa ich spýtala na dôvody, pre ktoré sa navzájom milujú, ma dohnala k tak veľkým slzám, že som sa nebránila a neutekala som na nečakanú toaletu nabrať nadhľady a hrdinský postoj k svojej práci. Tak sme si tak úprimne poplakali, pojedli koláče, popili kakavko a pri odchode som im nepodávala ruky, ale som si ich silno objala. Toto bude pre mňa asi najviac emotívne číslo aké sa mi doteraz podarilo vytvoriť. Neželám si nič viac ako mať zdravé a šťastné deti a aby ma aj po 50 rokoch môj manžel miloval tak ako títo páni svoje pani manželky. Aby som si ho vážila celé tie roky tak ako si ony vážia svojich pánov manželov. Úcta a láska spája ich životy pol na pol už vyše 50 rokov ;o) (u pani Marienky a pána Júliusa to je už od čias keď ona mala 13 rokov a on 17 rokov. Ó áno, nepoznali a nemilovali celý život nikoho iného iba jeden druhého).
Mnohé v našich životoch je tak veľmi nedôležité, aj napriek tomu, že si myslíme, že to je vlastne zmysel našich životov. Tajomstvo úspechu sa neskrýva v dobe minulej a tajomstvo zlyhania v momentálnej emancipovanosti žien. Je to úplne jednoduché a zároveň tak vzácne. To klišé o maličkostiach je tým TAJOMSTVOM. Celých 52 rokov pani Jutka nepovie svojmu mužovi nijak inak ako Janko a to aj pri vetách: “Janko, ale to nemáš pravdu. Janko ty si znovu nezhasol svetlo. Janko ono to bolo inak”.
Golden Time bolo poučné aj pre mňa, pri jeho tvorbe som prestala svojmu chlapovi doma nadávať do “Robov”.

TWDT magazine

TWDT magazine

Druhou nosnou témou bolo poukázanie na krásu, radosti, starosti, šťastie, sklamanie, túžbu, hnev, pokušenie, zvádzanie, sny, lásku, tú skutočnú aj tú falošnú, vrcholy ale aj pády, ktoré k životu patria. Ako u ľudí s ryšavými vláskami a pehami, tak aj u nás všetkých ostatných. Nie sme odlišní aj keď sa nás spoločnosť snaží rozdeliť. Možno len trošku viac sebavedomia a viery, že to tak aj naozaj je sa snažilo ukázať Golden Time a Golden Story práve tým (pre mňa) zlatým ľuďom s ryšavými vláskami a čarovnými pehami po tele.

TWDT magazine

TWDT magazine

Prišlo mi od vás veľa gratulácií, krásnych mailov a správ, SMSiek a tie prekvapujúce telefonáty uprostred Silvestrovskej noci, kedy ste ma prekvapili, že ste mi jednoducho chceli zapriať všetko dobré do Nového roku 2015 a s trasúcim sa hlasom od potláčania sĺz pogratulovali ku Golden Time. Viete je to úžasný pocit, keď cítite to zadosťučinenie, keď cítite tú lásku a hrdosť toho vášho tímu na to, že patrí pod vaše krídla.
Mám vás všetkých veľmi rada a nezabúdam na nikoho. Ani na tie naše začiatky a boj keď som takto pred vyše rokom prišla do Bratislavy a takmer nikto si ma nechcel vypočuť. Doteraz a navždy budem vďačná Lady Mel, že mi odpísala na moju správu na FB do desiatich minút: Ahoj. Dakujeme za oslovenie. Ano, pacite sa mi, podporime vas :)
Tejto skvelej dáme ďakujeme za comeback TWDT magazine po ročnej prestávke. Veľmi si spoluprácu s ňou vážim a aj ju ako človeka. Je to fakt hustá ženská ;o)

TWDT magazine

To naše úplne prvé číslo venovené téme Punk&Tiffany úplne celé a comebackové číslo s Lady Mel takmer celé, nafotografovala Ivana Butalová. Absolútne neznáme fotografické meno a predsa talent ako sa patrí. Ona je základným kameňom TWDT. A z tých mnohých správ a mailov zverejním správu od nej, ktorú mi poslala hneď po zverejnení Golden Time. Z tejto správy pochopíte mnohému, aj tomu, prečo je TWDT o I Love ;o)

Duska, cakala som od Golden time vsetko. Ale to, coho som sa dockala, som neocakavala. Sedim na Silvestra na vecku a placem. Nie preto, ze by mi bolo zle (i ked, pojedla som toho dost), ale preto, ze si to dokazala! Placem, lebo ostatni by to tam v obyvacke nechapali, ale som tak strasne rada a strasne HRDA, ze zle jazyky dostali na frak a svetova uroven je tu! Dokazali ste to! Takmer 300 stran s menej, nez 10 percentami textu.. A to DOKONALYCH stran. Viem, ze 2015 bude pre mna prelomovy rok. Viem, ze sa nieco skonci, minimalne skola a nieco zacne.. Zacnem si naplno plnit sny. Dakujem, ze si mi dala na prelome rokov von inspiraciu, ktora este podporila moju chut a odhodlanie makat! Uzivajte si spolu krasny koniec roka, daj velke objatie Bejke a plac od radosti, mas na to pravo. A ja som hrda, ze si jeden z ludi, ktorych mam teraz v srdiecku a na ktorych prave dnes myslim.

…Dušana TWDT


Komentáre