TWDT positive

Ja viem ako veľmi sa neviete dočkať Gothic Wedding. Keď som sa rozhodla v decembri, že prišiel čas pre znázornenie boja medzi dobrom a zlom, ktorý každá láska zažíva, ani som len netušila, že toto čierno-biele vydanie sa stane mojou láskou. Niekedy sa naozaj zľaknem tej sily v tých 4 písmenkách. Tej ľudskej sily.

Titulku už poznáte:
Gothic Wedding

Dovoľte prosím aby som vám predstavila v túto zázračnú noc čarodejníc našu poslednú stranu tohto vydania. Posledná strana má u nás vždy ten skutočný zmysel bodky na konci. To skutočné The End daného vydania s danou témou. Vždy mi ide o myšlienku a o odkaz pre vás. Tento krát bude odkaz: TWDT positive. Touto poslednou stranou sa vám chcem pozrieť do vášho srdca. Na fotografii som ja a verím tomu, že Sachtikusovi sa podarilo zachyť presne to, čo sa vám budem snažiť teraz v tomto blogu vysvetliť. To prehovorenie vám do duše.

Tento týždeň som sa stretla s dvoma príbehmi konca jednej úžasnej etapy existencie ľudí v dvoch rôznych firmách. Sú to ale spoločnosti, ktoré spája jeden a ten istý projekt v TWDT magazine. Úprimne: vybudovali však daný projekt práve tí ľudia v tých firmách. Svojou silou, umením, talentom, cieľavedomosťou, odhodlanosťou, potom a hlavne odvahou. Pri ich skvelých výsledkoch som bola aj ja, takže sa ma to v podstate neprehnane, bez emócií: dotklo.
V tejto nasej malinkej krajine máme jednu škaredú vlastnosť. Nevážime si ľudí ako takých. Žijeme si až príliš ignorantský život, v ktorom spĺňame daké tie kvóty, vypĺňame grafy a cvakáme si časenky od do.
Mnoho ľudí sa ma pýta o čo mi vlastne s TWDT ide? Prečo do neho nepustím platenú inzerciu, prečo ho len nechcem speňažiť a patriť do pomyselnej elity, ja neviem predstavte si elitu akú len chcete.
Peniaze vždy boli a vždy nejako hádam aj budú. Toto je síce neskutočne silný slovný gýč ale neostáva nám nič iné, iba tej vete veriť.
TWDT magazine nie je naozaj “zárobková činnosť”. Nemôže vlastne už ani byť. Platený tím stálych ľudí by zabudol na tú lásku, vďaka ktorej robí to čo robí, tak ako to robí a prečo som si ja tých ľudí vlastne vôbec všimla. Nikdy nedopustím aby ľudia zabudli prečo chcú patriť do TWDT a aby si aj v TWDT začali žiť svoj ignorantský život, v ktorom by mi síce spĺňali daké tie kvóty, vypĺňali grafy a stíhali pre moju spokojnosť aspoň na oko čo sa dá v časovom horizonte: od do.
Už by to nebolo o tých stovkách ľudí čo si vypočujú počas jedného roka moje myšlienky, z ktorých môžem dostať všetko lebo vlastne nemusia nič. Oni chcú. Tajomstvom TWDT je motivácia. Motivácia samotných ľudí v tíme ukázať čo v nich je. Ja som štartér ale oni sú motor. U nás nikto nič nemusí a predsa sa daný tím v danom vydaní predbieha vo výsledkoch. TWDT učí tých ľudí pochopiť, že mantinely neexistujú, že pokojne môžu (skôr by som povedala musia) roztvoriť krídla a učiť sa lietať. Ja mám myšlienku a oni majú talent. Ak nezačnú lietať tak je niečo zle. Stretli ste sa už niekedy s ľuďmi, ktorí by pri vás lietali vďaka svojej sile, umeniu, talentu, cieľavedomosti, odhodlanosti, dobrovoľne by pre vašu myšlienku vypotili omnoho viac potu na úkor aj fyzickej bolesti, a hlavne absolútne by nemali problém vás presvedčiť o svojej odvahe zvládnuť vaše myšlienky ľavou zadnou?
Takže keď som si vypočula ako týmto šikovným ľuďom, ktorí boli aj pár rokov dozadu pri spolupráci so mnou a vlastne s TWDT magazine, podstrihli časom krídla, bolo to naozaj osobné. Tí ľudia žiarili šťastím, snažili sa splniť čo mi na očiach videli, lebo milovali svoju prácu a cítili hlavne úctu. Nie len z mojej strany ale aj z ľudu. Nie len ja dostávam maily a správy na môj FB profil po každom vydanom čísle TWDT magazine aký sme skvelí ale aj oni.
No a potom po nás príde okamih, kedy je potrebné dať týmto ľuďom príležitosť rozvíjať svoju lásku k ich práci. A tu sa stretávam práve s tou neúctou. Ten úspech neprišiel len tak. Dali do toho všetko a ostali naštartovaní. A potom príde teória, že už viac nemusia, kvóty sú splnené, grafy parádne a stálo ich to časovo spolupráca na jednom vydaní. Koľká to paráda. Avšak, časom príde aj okamih kedy ani navýšenie platu neudrží tých ľudí tú prácu milovať. Ono keď raz okúsite aké to je pracovať na projekte, ktorý búra všetky mýty o tom ako sa čo nedá, lebo nie sú peniaze, lebo nie je technika, lebo nie je tam to či ono a ukážete ako sa to všetko dá, aj bez toho všetkého a stačí iba tá láska tých ľudí, nie je taký plat, ktorý by ich udržal v práci. V práci, ktorú síce naštartovali vďaka jednému skvelému projektu ale nemôžu ju či seba rozvíjať ďalej. Už vedia aké to je zalietať si, už ich dole nedostanete.
Do TWDT magazine sa nedá “dostať” lebo máte kopu peňazí a zaplatíte si u nás inzerciu alebo PR články. Je možné s nami spolupracovať lebo máte skvelých ľudí vo svojej firme, ktorí rozumejú tomuto môjmu na prvý pohľad možno až odvážnemu zmýšľaniu. Ale bez tej ich odvahy by sme my nemohli tvoriť. A ja vám za tú odvahu povedať mi ÁNO na moje projekty v TWDT magazine úprimne ďakujem.
A toto je to TWDT positive: naozaj s láskou, od srdca, v duchu: I love ;0).
…Dušana TWDT

Cover and photo TWDT positive by Sachtikus for TWDT magazine, issue Gothic Wedding / Special with The Wedding Dream Team, nr. 2015/2016 Special
Production Dušana Mázorová, The Wedding Dream Team
Photo TWDT positive:
Make up Andrea Lengyelová
Dress by Katarína Vargová
Graphic Design Katarína Haršanyová
Model Dušana TWDT

Všetkým tvorcom Gothic Wedding veľmi pekne ďakujem za ich spoluprácu.

Backstage video from video for TWDT magazine GOTHIC WEDDING from The Wedding Dream Team on Vimeo.


Komentáre