ART bal 2015, TWDT magazine

Kto stojí za B-swing academy?

Za vznikom B-Swingu sú Stela Koščíková, Ivana Drábová. Peťo a Maťka Griačovci. Kým Stela, ako zároveň jedna z lektorov, má na starosti najmä tanečnú stránku a choreografie, Ivana vedie B-Swing z marketingového a manažérskeho hľadiska, t.j. organizovanie eventov, PR či sociálne siete. Peťo a Maťka Griačovci sú momentálne v Amerike, kde okrem iného učia ako naši externí lektori  i Boogie-Woogie. B-Swing sú tiež naši ďalší lektori – Ján Kubriczký, ktorý učí so Stelou Lindy Hop a Juraj a Mariett ako lektori Boogie-Woogie.

Kde všade sa s vami vieme stretnúť?

Okrem kurzov, ktoré poriadame a o ktorých informujeme na našich stránkach, sú to najmä naše swingové tančiarne. Počas uplynulého leta sme organizovali tančiarne na hradbách pod holým nebom. Momentálne majú veľký úspech naše tančiarne v bistre St. Germain. Spolupracujeme však i s rôznymi swingovými telesami (napr. FATS JAZZ BAND) a DJs. Takže nás môžete vidieť i vystupovať na ich akciách, ale i na rôznych neswingových eventoch.

O čom swing vlastne je?

Ak by sme mali nazvať swing iným, slovenským slovom, tak by sme ho opísali ako “radosť”. Radosť z tanca, hudby, módy a celej atmosféry, ktorá zo swingu priam srší. Swing nie je len o tom naučiť sa pár krokov či nahodiť na seba krásne šaty, ale hlavne stretnúť ľudí na rovnakej vlne a cítiť sa príjemne. Už samotné lekcie napĺňajú ľudí nesmiernou energiou. Ak prídu zničení po náročnom týždni v práci, tak od nás zaručene odchádzajú s úsmevom. A to je to najcennejšie, čo dávame my a čo sa prostredníctvom swingu vracia nám.

Pripravujete pre nás počas ART bálu 2015 krátky workshop. Na čo sa teda máme pripraviť?

Pripravte sa určite na mraky zábavy. Na svoje si prídu mladí, ale aj mladí duchom. Pohodlná obuv (prípadne naboso) padne vhod, pretože zaručujeme, že sa do rána z parketu neodlepíte. Všetko si budete chcieť donekonečna skúšať ;).

A čo vy a láska, teda teraz sa nepýtam len na tú k swingu ;o)

Je pravda, že láska k swingu je častokrát tak silná, že okrem tanečného partnera si nájdu ľudia na swingových akciách aj toho životného. Prípadne sú swingové kurzy a akcie skvelou príležitosťou na trávenie spoločného voľného času. Aj v našich kruhoch máme lektorov, ktorí sú manželia, prípadne spolu chodia (nielen trénovať, ale aj na romantické rande). Raz darmo, swing nie je len štýl hudby a tanca, ale najmä celého života.

https://www.facebook.com/bswingslovakia

Text Dušana TWDT

Photo by Alex Kiňová for TWDT magazine

Production Dušana TWDT

Styling DM TWDT, Lombardi Fashion House, Odett Kmeť Fedorová

Make-up  Katarína Strapková

Models Stela & Ján

Za umožnenie fotografovania ďakujeme Sheraton Bratislava Hotel

TWDT magazine


Komentáre